Home » 2016

2016

Wigilia 2016

 

Wigilia odbyła się w  – The Leith Theatre Trust
dnia: 17.12.16
  

Thomas Morton Hall,
28-30 Ferry Road
Edinburgh,  EH6 4AE

 

Organizator :
Polskie Centrum Kultury i Edukacji im.Fryderyka Chopina w Edynburgu

Patron Honorowy:

 

 

 

 

Szkoła Rok 2016

Szkoła  im. Fryderyka Chopina i grupa sportowa ,, EGLES FC ,, przy Polskim Centrum Kultury i Edukacji w Edynburgu zorganizowała w lipcu obóz sportowo-rekreacyjny w Dobiegniewie. Uczestniczyła w Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim CUP im. Kazimierza Górskiego.

Dzieci poznawały  zwyczaje związane z tradycyjnym wypiekiem chleba.Uczestnicy zajęć w krótkiej prelekcji poznawali krótką historię wyrobu i wypieku chleba robione kiedyś przez gospodynie w domu,poznawali sprzęty to tego potrzebne ich nazwy,zastosowanie.’W przerwach miedzy meczami mielismy również spływ kajakowy.Organizowaliśmy ogniska,wszyscy chętnie siadali wieczorem , przy trzaskającym ogniu. Przy ciepłym ognisku podczas pieczenia kiełbasek rozbrzmiewały melodie znanych polskich piosenek oraz szkockich śpiewane przez uczestników.obozu.Oprócz kiełbasek, które najbardziej cieszyły osoby dorosłe, była również atrakcja dla dzieci w postaci waty cukrowej . Po skończonym ognisku wszyscy w doskonałych nastrojach rozchodzili się do pokoi.  Młodzież,która nie grała w piłkę i nie chodziła na treningi , korzystała  z basenu znajdującego się w pałacu Mierzęcin. Jednego dnia ,po popołudniowych rozgrywkach piłkarskich odwiedził nas kolejny gość-Pan ornitolog . Tematem spotkania byli nasi skrzydlaci przyjaciele. Dowiedzieliśmy się od pana ornitologa wielu ciekawych informacji na temat ptaków odlatujących jesienią do ciepłych krajów. Pan Mirek opowiedział nam również o ptakach przylatujących na zimę do Polski.
Nasz gość pokazał nam, w jaki sposób, przy pomocy lornetki, obserwuje ptaki podczas swoich wypraw ornitologicznych. Oboz dziesięciodniowy  dobiegł końca, dzieci bardzo zadowolone i szczęśliwe wracały do domów. Do zobaczenia za rok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zapraszamy do galerii zdjęć na Facebooka.

Sponsorzy