top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraPCE Polskie Centrum w Edynburgu

Piknik z okazji 10-lecia naszej szkoły.

Zaktualizowano: 24 maj 2022

Nasz piknik połączyliśmy z pomocą dla rodzin ukraińskich w Polsce.

Od marca pomagamy dwóm rodzinom, które przyjechały z Kijowa z małymi dziećmi. Mąż jednej z nich walczy na wojnie a one są w Polsce same, zdane tylko na naszą pomoc. Mamy też tatę, który z Ukrainy przyjechał do Szkocji z trzyletnim synem i sam go wychowuje, dzięki czemu mógł wyjechać z Ukrainy.


Potrzebujemy teraz letnie rzeczy dla nich wszystkich jak buty, bluzki, spodnie, sukienki. Dzieci są w wieku 1,5 roku, 3, 8, 9 i 13 lat. Przydadzą się buty o rozmiarach 26, 30, 33, 34, 35, 38, 39.

Poniżej udostępniamy zdjęcia konwersacji poprzez smsy z tymi rodzinami, w której piszą jakie ubrania oraz rozmiary potrzebują.


Niezbędne są także szampony, podpaski, mydła, proszki, artykuły spożywcze o długim terminie ważności, mile widziane są także drobne wpłaty, które przeznaczone będą na opłaty za światło, gaz, czynsz.

Panie te szukają pracy w Krakowie ale ze względu na brak znajomosci języka polskiego chętnie podejmą pracę w sprzątaniu, myciu okien, prasowaniu. Jeśli ktoś z Państwa ma znajomych czy rodziny w Krakowie prosimy o polecenie Julii i Anny a informacje o propozycji pracy prosimy przesyłać na messengera szkoły Chopina. Pomoc organizujemy także dla kilkunastu rodzin, które mieszkają u sióstr Benedyktynek w Staniątkach. Również potrzebują letniej odzieży.

Końcem czerwca planujemy zawieźć te wszystkie rzeczy dużym busem.

Wszystkie dary będzie można przynieść również do szkoły Chopina na 11 John's Place EH6 7EL, w czwartki w godzinach 10.00-14.00 oraz piątki w godzinach 14.00-18.30.

Na pikniku będziemy kwestować na rzecz tych rodzin i cały dochód, jaki szkoła Chopina zbierze będzie właśnie dla nich.


Wpłaty można przesyłać na konto PCE Fryderic ChopinBank Tide

Sort code: 23-69-72

Account number: 18230395 z dopiskiem "Pomoc Ukrainie" lub jeśli ktoś chciałby wpłacić z zagranicy:

Frederic Chopin Polish Centre & Education in EDINBURGH -IBAN DK37 89000090079593 Bank Tide


Dziękujemy z góry za każdą okazaną pomoc.118 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page