Poznajemy Polskę z Polinką.
- agnieszkaputowskap
- 11 lut
- 1 minut(y) czytania
Klasa 6 w ramach projektu „Poznajemy Polskę z Polinką” wyruszyła w polskie góry!
Uczniowie odkrywali łańcuchy i pasma górskie i sami zaznaczali je na mapie.
Wiedzą już, które góry są najstarsze, a które najmłodsze, i czym różnią się ich krajobrazy.
Oglądaliśmy film „Krajobraz wysokogórski Tatr”
i zgłębialiśmy piętrową budowę roślinności – od regla dolnego, przez kosodrzewinę i hale, aż po turnie.
Polskie góry częściowo odkryte- choć przygoda dopiero się zaczyna!




Komentarze