top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraPCE Polskie Centrum w Edynburgu

Roztrzygnięcie I Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej "Ojczysta Nuta"

Zaktualizowano: 10 gru 2023

Kochani,

Za nami I Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Ojczysta Nuta”.


To właśnie wczoraj, wszystkich przybyłych uczestników połączyła piękna, patriotyczna nuta, która wybrzmiewała z ust zarówno dzieci jak i dorosłych.

Byliśmy zaszczyceni obecnością naszych znamienitych gości, którzy przyjęli nasze zaproszenie a szczególnie serdecznym powitaniem Pana Konsula Generalnego RP w Edynburgu Łukasza Lutostańskiego.


W festiwalu brało udział 110 wykonawców, których oceniało powołane przez organizatorów jury w składzie:

  • Pani Wanda Kawik - organistka, wielbicielka muzyki chóralnej, założycielka i wieloletnia dyrygentka chóru Gaudete

  • Pani Agnieszka Idczak- nauczycielka muzyki, śpiewu i gry na pianinie

  • Pan Jacek Różalski - dziennikarz, redaktor portalu Emito.net

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaprezentowanie swych wokalnych talentów i gratulujemy laureatom zdobytych nagród i wyróżnień.

Podziękowania kierujemy także Parzenica Polish Folk Dance Group za umilanie wszystkim czasu podczas przerw wspaniałymi zabawami ludowymi i odtańczonym Polonezem.

Dziękujemy Pani Barbara Kuźniak za przygotowanie smacznego cateringu a także szanownemu jury, które musiało sprostać nie lada zadaniu - co jedno wykonanie to piękniejsze!

Wydarzenie to nie odbyłoby się bez wsparcia Fundacja Wolność i Demokracja , za co ogromnie dziękujemy.


A oto wyniki:

Kategoria SOLO - 4-8 lat

I miejsce Jaś Miłto ze Szkoły im. F. Chopina w Edynburgu

II miejsce Anna Zawiślak z Małego Instytutu Języka Pilskiego - Poloniusz

III miejsce - Alicja Laszczyk ze Szkoły im. F. Chopina w Edynburgu


Kategoria SOLO - 9-13 lat

I miejsce - Maja Stephen z Polskiej Szkoły im. St. Kostki w Aberdeen

II miejsce - Olga Plank z Polskiej Słonecznej Szkoły w Aberdeen

III miejsce - Alicja Modrzewska z Polskiej Szkoły im. St. Kostki w Aberdeen


Kategoria SOLO - 14-18 lat/Dorośli

I miejsce Izabela Siteń - Gach z Polskiej Szkoły im. St. Kostki w Aberdeen

II miejsce Maja Łubiarz z Polskiej Szkoły im. St. Kostki w Aberdeen


Kategoria ZESPOŁY

I miejsce - Chór Posso Cantare ze Szkoły im. St. Sosabowskiego w Glasgow

II miejsce - Gromada Zuchowa „Zielone Płomyki” z ZHP Perth

III miejsce - 68 Drużyna Harcerek Niedźwiedzice Edynburg


Nagroda Grand Prix w kategorii SOLO zawędrowała do Izabeli Drozd ze Szkoły im. St. Sosabowskiego w Glasgow natomiast w kategorii ZESPOŁY do Dzieci z Kostki ze Szkoły im. St. Kostki w Aberdeen


Wyróżnienia trafiły do Tymoteusza Karczewskiego z Polskiej Słonecznej Szkoły w Aberdeen, Małego Instytutu Języka Polskiego - Poloniusz w Edynburgu oraz do Parzenicy Polish Folk Dance Group


Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy za rok!


*Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów










































































30 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page