top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraPCE Polskie Centrum w Edynburgu

Wyniki X Polonijnego Przeglądu Teatralno - Recytatorskiego.

Zaktualizowano: 30 maj

Kochani,


Za nami X Polonijny Przegląd Teatralno -Recytatorski w Edynburgu.


Wyrazy uznania i gorące podziękowania za współpracę oraz zaangażowanie kierujemy w stronę wszystkich nauczycieli i rodziców, którzy zainspirowali i przygotowali dzieci do wzięcia udziału w konkursie.


Dziękujemy za przybycie i krótkie przemówienie Pani Konsul Kucz- Wąsowskiej oraz Pani Paulinie Raniszewskiej ze Stowarzyszenie EDUS


Dziękujemy wszystkim członkom komisji konkursowej:

Pani Kinga Lang - pisarce, autorce książki dla młodych czytelników „Harper i zagubiona wiedza”

Pani Edyta Kopycińska-Żywotek - logopedce i pedagożce

Pani Anna M Ruszel- dyrektor i założycielce Polish Professionals Forum


za obecność, otwartość na prośbę udziału w konkursie, poświęcenie swojego czasu i życzliwość serca:)


Podziękowania kierujemy również dla Konsulatu Generalnego w Edynburgu za ufundowanie nagród w postaci statuetek i medali.


Ogromnie dziękujemy za wielkie restauracji Percy Pl Rachowska za wsparcie naszych uczestników pyszną zupą oraz Stodola&Market Granton za świeże bułki.


Pani Barbara Kuźniak za wspaniały catering a Pani Paulinie Kucharskiej za przepyszny jubileuszowy tort.


W imieniu organizatorów pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, pogratulować wyników i życzyć dalszych artystycznych sukcesów.


A oto werdykt:


Przedstawienia teatralne:

I miejsce - Przedstawienie „Balladyna trochę inaczej ” z Polskiej Szkoły im. St. Kostki w Aberdeen

II miejsce - Przedstawienie „Trzy małe świnki” z Polskiej Szkoły im. F. Chopina w Edynburgu

III miejsce - Przedstawienie „ Kopciuszek” z Akademii Języka Polskiego im. gen.St. Maczka przy ECP w Edynburgu


Nagroda za rolę pierwszoplanową - Kornelia Smolińska za rolę Aliny z Polskiej Szkoły im. St. Kostki w Aberdeen


Nagroda za rolę drugoplanową - Stephen Pawlicki za rolę Skierki i Nadia Krawczyk za rolę Chochlika z Polskiej Szkoły im. St. Kostki w Aberdeen


Nagroda za najlepszą scenografię- Przedstawienie „ Trzy małe świnki” z Polskiej Szkoły im. F. Chopina w Edynburgu


Nagroda za najlepsze kostiumy- Przedstawienie „ Kopciuszek” z Akademii Języka Polskiego im. gen.St. Maczka przy ECP w Edynburgu


Nagroda za reżyserię spektaklu- Przedstawienie „Balladyna trochę inaczej” z Polskiej Szkoły im. St. Kostki w Aberdeen


Nagroda publiczności- Przedstawienie „Balladyna trochę inaczej” z Polskiej Szkoły im. St. Kostki w Aberdeen


Recytacja:


W kategorii 5-7 lat:

I miejsce - Maja Marczak z Polskiej Szkoły im. F. Chopina w Edynburgu

II miejsce - Wiktoria Ronzewska - Iwińska z Polskiej Szkoly im. F. Chopina w Edynburgu

III miejsce - Livia Golec - Kusio z Polskiej Szkoły w Glasgow im. gen. Stanisława Sosabowskiego


Nagroda w kategorii Kreatywność - Natan Białoń z Polskiej Szkoly im. F. Chopina w Edynburgu


Nagroda w kategorii Dykcja - Kacper Król ze Szkoły bez Granic im. Niedźwiedzia Wojtka w Edynburgu


Nagroda w kategorii Interpretacja - Kornelia Modrzewska z Polskiej Szkoły im. St. Kostki w Aberdeen


Nagroda publiczności - Alicja Krzepkowska z Polskiej Szkoły im. St. Kostki w Aberdeen


W kategorii 8-10 lat

I miejsce - Basia Żerebiło z Polskiej Szkoły im. F. Chopina w Edynburgu

II miejsce - Zosia Gutowska z Polskiej Szkoły w Glasgow im. gen. Stanisława Sosabowskiego

III miejsce - Aleksander Kalwat ze Szkoły bez Granic im. Niedźwiedzia Wojtka w Edynburgu


Nagroda w kategorii Kreatywność - Marcel Poniatowski z Polskiej Szkoły im. St. Kostki w Aberdeen


Nagroda w kategorii Dykcja - Franciszek Gutowski z Polskiej Szkoły w Glasgow im. gen. Stanisława Sosabowskiego


Nagroda w kategorii Interpretacja - Ewa Jackiewicz z Polskiej Szkoły im. St. Kostki w Aberdeen


W kategorii 11-13 lat

I miejsce - Karol Giszczak z Polskiej Szkoły im. St. Kostki w Aberdeen

II miejsce - Nina Willis z Małego Instytutu Języka Polskiego „Poloniusz” w Edynburgu

III miejsce - Lena Łubiarz z Polskiej Szkoły im. St. Kostki w Aberdeen


Nagroda w kategorii Kreatywność - Erwin Lutostański z Akademii Języka Polskiego im. gen.St. Maczka przy ECP w Edynburgu


Nagroda w kategorii Dykcja - Alicja Chmioła z Polskiej Szkoły w Glasgow im. gen. Stanisława Sosabowskiego


Nagroda w kategorii Interpretacja - Kamil Chrostowski z Polskiej Szkoły im. St. Kostki w Aberdeen


Gratulujemy wszystkim uczestnikom, zwycięzcom i nagrodzonym i do zobaczenia za rok:)









































































































































6 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page