top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraPCE Polskie Centrum w Edynburgu

XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia idealnie wpasowuje się w tę koncepcję, gdzie celem jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Przygotowania do ŚDTM trwały w naszej szkole kilka dni. Uczniowie przygotowywali przepiękne, tematyczne plakaty, którymi później ozdobili szkołę. Na lekcjach matematyki przypominali sobie tabliczkę mnożenia, podczas takich gier jak: „Królowa skakanki” czy „ Piłkarz matematyk”. 1 i 2 października nasza szkoła czynnie włączyła się w obchody XI ŚDTM. Uczniowie brali udział w „egzaminie”, który składał się z zadań losowo wybranych o różnym stopniu trudności. Każdy kto odpowiedział na pytania poprawnie otrzymał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Obchody te wzbudziły w naszych uczniach wiele pozytywnych emocji i zdrowej rywalizacji. Mistrzów tabliczki mnożenia poznamy już wkrótce:)
3 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page