top of page

Działalnośc społeczna Pani Dyrektor

mamatata.jpg

Moja działalność społeczna trwa właściwie od najmlodszych lat. Wielka tęsknota za Ojczyzną zmusiła mnie do większego zaangażowania się w działalność polonijną w Izraelu ,a dokładnie w Haifie.

W 1986 roku byłam założycielką i prezesem Stowarzyszenia ,,Piast”  , za którą to działalność otrzymałam Złoty Krzyż Zasługi. Dla mnie nie ma nic cenniejszego, jak świadomość,że w dużym stopniu to właśnie wyjazdy do Polski, które umożliwiało moje Stowarzyszenie, na obozy, kolonie oraz studia pozwolily dzieciom polonijnym  bardziej poznać a w rezultacie pokochać Ojczyznę swoich rodziców lub dziadków. Dzisiaj te osoby są lekarzami, inżynierami, adwokatami, mieszkają w Polsce lub wróciły do Izraela i  kontynuują krzewienie kultury polskiej oraz dbają o język polski swoich dzieci. I co najważniejsze zawsze mówiły do siebie w języku polskim, a  słowa słyszane od nich, że są dumni ze znajomości  języka polskiego, że mogą napisać list do swojej rodziny po polsku i że pochodzą z takiego pięknego kraju, były dla mnie powodem do dumy i radości ,i mocno utwierdzały w przekonaniu, że czas poświęcony tym dzieciom  nie był stracony.

Niezmiernie cieszę się, że założone przeze mnie Stowarzyszenie nadal  funkcjonuje i rozwija się pod kierunkiem koleżanki Ewy Tannus. Przyjeżdżając do Szkocji również  zaangażowałam się w działalność społeczną i charytatywną. Na początku była to pomoc polskiemu księdzu, który w tym samym czasie przyjechal do Szkocji, aby służyć polskiemu społeczeństwu.

Organizowaliśmy wiele imprez kulturalnych, między innymi Jasełka, wiele wycieczek i koloni dla polskich dzieci.

   

W 2011 roku wraz z panią Beatą Wydrą założyłam Stowarzyszenie Kultury Polskiej i  Szkołę Sobotnią im. Czesława Miłosza w Airdrie.       Współpracujemy z lokalnymi władzami, ze szkockim wolontariatem organizujemy pikniki polsko-szkockie,wycieczki, osoby te chętnie przychodzą na polskie imprezy kulturalne gdzie wymieniamy się doświadczeniami.

 

Staramy sie wysyłac dzieci na kolonie i obozy do Polski ,aby zaszczepić im miłość do Ojczyzny swoich dziadków, a przede wszystkim nauczyć ich mówić do siebie tylko językiem polskim.

 

W 2013 roku założyłam również Szkołę Polską oraz Centrum Kultury i Edukacji im. Fryderyka Chopina w Edynburgu.

Tutaj również dbamy o to ,aby dzieci mówiły po polsku, staramy się aby społeczność lokalna poznawała polską kulturę i jej obyczaje. Organizujemy wystawy oraz cykliczny przegląd recytatorsko- teatralny. Nauczamy języka polskiego,  historii i organizujemy warszaty muzyczne.

Lucyna Bielicz-Bishara, Dyrektor

POZNAJCIE NASZE GRONO

IMG_4265.jpg
Agnieszka Putowska

Wicedyrektor

Wychowawca klasy 4

Pedagog specjalny

 

Absolwentka studiów magisterskich na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu o kierunku Pedagogika w zakresie nauczania wczesnoszkolnego oraz studiów podyplomowych Pedagogiki Specjalnej o kierunku: Rehabilitacja i Edukacja Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną . Ukończyła także profesjonalny kurs zdobywając dyplom z aromaterapii. 

W Polsce podczas swojej 9 letniej pracy zawodowej uzyskała stopień nauczyciela mianowanego. Z polską szkołą im. F. Chopina związana jest od 9 lat. Na co dzień mama dwójeczki, zagorzała miłośniczka podróżowania, uzależniona od jogi, pilates, jazdy na rowerze i karawaningu.

20221025_152053.jpg
Renata Kiśluk

Wychowawca klasy 2A, 4/5

 

Ukończyła sześcioletnie Studium Nauczycielskie. Absolwentka studiów podyplomowych o kierunku:

,, Kształcenie pedagogiczne” - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie ., ,,Fizyka w szkole”, ,,Chemia w szkole”- Instytut Studiów Podyplomowych Wyższej Szkoły Nauk Pedagogicznych w Warszawie. Zainteresowania to: nauka, w szczególności chemia, fotografia, zwierzęta domowe.

image0(8)(1).jpeg
Wiola Mazurek

        Wychowawca klasy 1

 

 

Uśmiechnięta i zaangażowana w pracę. W trakcie studiów magisterskich na kierunku Pedagogika -specjalizacja: Kryminologia i resocjalizacja. W swojej pracy stara się rozwijać u uczniów motywację do poznawania świata i wiarę w swoje możliwości. Wierzy, że nauka w szkole może być ciekawa, kreatywna i pobudzająca do dalszych poszukiwań. Jej pasje i zainteresowania: holistyczny styl życia, teorie z zakresu świadomości, kryminologia, spacery, las, morze i góry.
Miłośniczka cukiernictwa artystycznego.

89839875_664962737588031_483218875034579
Olga Karolak

Wychowawca klasy 0

Ukończyła studia licencjackie na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie na Wydziale Pedagogiki i Psychologii na kierunku Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z terapią pedagogiczną. Bardzo lubi się rozwijać, zdobywać nową wiedzę, czytać ale przede wszystkim uwielbia pracę z dziećmi. 

Bardzo lubi podróżować, zwiedzać nieznane zakątki świata, smakować różnych kuchni świata co pomaga jej w kreowaniu swojej drugiej pasji jaką jest gotowanie.

image0(7).jpeg
Katarzyna Karasiewicz

Wychowawca klasy 2

 

Absolwentka studiów magisterskich Wyższej Szkoły Humanistyczno- Pedagogicznej w Łowiczu o kierunku Edukacja wczesnoszkolna, Resocjalizacja i Terapia Pedagogiczna oraz studiów podyplomowych Wydziału Wychowania Fizycznego o kierunku Gimanstyka Korekcyjna.

Nauczyciel w stopniu mianowanym z ponad 10 letnim doświadczeniem jako pedagog oraz wychowawca grupy przedszkolnej.

W życiu prywatnym spełnia się w roli mamy, przyjaciela dzieci i młodzieży. Kocha kwiaty (tulipany, piwonie) i uwielbia owoce.

Interesuje się dekoracją wnętrz.

Liliana Sapielak

Wychowawca klasy 3 i 4

Nauczyciel - emeryt z ponad 30 letnim stażem w szkolnictwie. Ukończyła Uniwersytet Rzeszowski w Rzeszowie - Wydział Pedagogiczny w zakresie edukacji wczesnoszkolnej oraz Wyższą Szkołę Biznesu w Rzeszowie - Organizacja i Zarządzanie Placówką Oświatową. Pracowała jako nauczyciel a później pełniła funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej. Jej pasją była i jest szkoła.

Zainteresowania to: literatura, muzyka i turystyka górska.

bottom of page