Odwiedziny w Szkockim Parlamencie
- agnieszkaputowskap
- 27 maj
- 1 minut(y) czytania
Nasi najstarsi uczniowie, na zaproszenie Instytut Pamięci Narodowej odwiedzili Scottish Parliament, gdzie wzięli udział w otwarciu wystawy "Szlaki nadziei. Odyseja wolności"
Poznali historię żołnierzy armii generała Władysława Andersa oraz cywilów, którzy przeszli „szlaki nadziei”, a także dowiedzieli się o obecności Polaków w Szkocji podczas II wojny światowej.
Podczas uroczystości odczytano list prezydenta RP podkreślający więzi polsko-szkockie. Uczniowie poznali też historię misia Wojtka oraz znaczenie bitwy pod Monte Cassino. 🇵🇱🤝


















Komentarze