top of page
Szukaj

Odwiedziny w Szkockim Parlamencie

  • Zdjęcie autora: agnieszkaputowskap
    agnieszkaputowskap
  • 27 maj
  • 1 minut(y) czytania

Nasi najstarsi uczniowie, na zaproszenie Instytut Pamięci Narodowej odwiedzili Scottish Parliament, gdzie wzięli udział w otwarciu wystawy "Szlaki nadziei. Odyseja wolności"

Poznali historię żołnierzy armii generała Władysława Andersa oraz cywilów, którzy przeszli „szlaki nadziei”, a także dowiedzieli się o obecności Polaków w Szkocji podczas II wojny światowej.

Podczas uroczystości odczytano list prezydenta RP podkreślający więzi polsko-szkockie. Uczniowie poznali też historię misia Wojtka oraz znaczenie bitwy pod Monte Cassino. 🇵🇱🤝


 
 
 

Komentarze


bottom of page