top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraPCE Polskie Centrum w Edynburgu

Spotkanie z aktorem.

9 grudnia naszą szkołę swoją obecnością zaszczycił polski aktor i reżyser teatralny Tomasz Borkowy znany m.in. jako Andrzej Talar z serialu „Dom”. Jest też jedną z najważniejszych postaci szkockiego teatru. Od 1990 roku związany jest z Edinburgh Festival Fringe jako dyrektor artystyczny.

Pan Tomek opowiadał o swojej karierze aktora, trudnych początkach na emigracji, wielogodzinnej pracy oraz satysfakcji jaką daje możliwość wcielania się w różne postacie. Pytaniom naszych uczniów nie było końca, interesowało nas wszystko co łączy się z pracą aktora i filmem. Dzieci pytały m.in. o najtrudniejsze i najzabawniejsze momenty na planie, czy zawód aktora wymaga jakichś specjalnych umiejętności, w ilu filmach i przedstawieniach zagrał nasz aktor. Pytań było bardzo dużo i były bardzo zróżnicowane, a Pan Tomek odpowiadając na nie ujął wszystkich naturalnością, skromnością i poczuciem humoru. Może dzięki otrzymanej wiedzy uczniowie zapragną częściej chodzić do teatru czy uczestniczyć w jakichś kółkach teatralnych łapiąc tam bakcyla?

W tak miłej atmosferze czas minął bardzo szybko. Podziękowaliśmy Panu Tomkowi gromkimi brawami oraz skromnym prezentem, wszyscy uczniowie otrzymali autografy. Pan Tomek obdarował nas książkami z literatury polskiej za co ogromnie dziękujemy.
3 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page